nasze zadania :

W ramach działalności statutowej Fundacja prowadzi działania opisane poniżej.

Jeśli jesteś zainteresowany którąś z form naszej działalności napisz do nas lub zadzwoń. 

     Edukacja dzieci i młodzieży    
 
Nasi wolontariusze z psami realizują program pod nazwą "Bezpiecznie z psem". W zajęciach uczestniczą  dzieci klas 0-4.  Najmłodsi otrzymują rzetelną wiedzę o tym jak wybrać i właściwie opiekować się psem a także jak postępować aby nie dochodziło do sytuacji zagrożenia w kontakcie z czworonogiem. W spotkaniu bierze udział przeszkolony pies z przewodnikiem i kyno/dogoterapeuta realizujący zadania edukacyjne. Organizujemy również spotkania edukacyjne dla młodzieży starsze i osób dorosłych.
Fundacja Razem z psem 147.png
     Propagowanie sportu i rekreacji z psem

Nasza Fundacja jest organizatorem cyklicznej imprezy o nazwie Dogtrekking w Czarnorzekach. Wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym ma na celu popularyzację aktywnego spędzania czasu razem z psem, promowanie walorów turystycznych naszego regionu oraz aktywizację społeczności lokalnej wokół zagadnień związanych z dyscyplinami sportowymi uprawianymi wspólnie  z psem. Ponad to czynnie wspieramy inne organizacje i stowarzyszenia w organizacji imprez tego rodzaju.

       Wspieranie kynoterapii
W ramach wspierania dogo/kynoterapii na naszym terenie Fundacja zorganizowała Kurs Asystenta Kynoterapii dla wszystkich, którzy chcieli zapoznać się z charakterem tej pracy. Współpracujemy ze Szkołą Sanatoryjną w Rymanowie Zdroju gdzie cyklicznie prowadzimy zajęcia z małymi kuracjuszami w asyście psów. Prowadzimy konsultacje szkoleniowe dla przewodników psów terapeutycznych i serwisowych.  Przeprowadzamy testy predyspozycji do pracy w dogo/kynoterapii dla szczeniąt i psów dorosłych. Szkolimy psy terapeutyczne.
      Szkolenia psów

 

Organizujemy zajęcia psiego przedszkola dla szczeniąt w wieku do 2 i zajęcia dla młodych psów do 6 miesięcy. W zakres szkolenia wchodzą zajęcia teoretyczne dla przewodników i praktyka na placu szkoleniowym. Starsze psy szkolimy w trybie indywidualnym. Organizujemy spotkania socjalizacyjne i resocjalizacyjne dla psów w każdym wieku. Oferujemy pomoc behawioralną w przypadku występowania zachowań niepożądanych u czworonogów.

      Współpraca z administracją lokalną

Od samego początku istnienia Fundacji współpracujemy z miastem Krosno i gminą Korczyna. Jesteśmy obecni na piknikach rodzinnych, jarmarkach i imprezach masowych takich jak Dni Krosna, Karpackie Klimaty, Jarmark Korczyński. Bierzemy udział w projektach dla dzieci prowadzonych przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza: "Kudłate Ferie" czy "Wakacyjna Przygoda". Współpracujemy z Uzdrowiskiem Rymanów Zdrój i Szkołą Sanatoryjną z którą realizujemy autorski program edukacyjno - terapeutyczny wśród kuracjuszy zarówno małych jak i dorosłych.